header

Godzin wychowania fizycznego w szkołach jest:
za mało
za dużo
w sam raz
Patronat medialny
WAMA-SPORT » Wama-Sport Gazeta On-Line Olsztyn24 » Olsztyn24 Gazeta Olsztyńska » Gazeta Olsztyńska Sport wm.pl » Sport
Aktualności:
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

FINAŁ WOJEWÓDZKI SZS – OLSZTYN NIE ZAWODZI

W miniony wtorek (2 kwietnia) w Nidzicy odbył się Wojewódzki Finał Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Startowali uczniowie wszystkich szczebli szkół w regionie. Uczestników podzielono oczywiście na kategorie wiekowe i do nich dopasowano stosowne dystanse. Na podstawie wyników indywidualnych prowadzono również klasyfikacje zespołowe.
Szkolny Związek Sportowy przykłada dużą wagę do imprez plenerowych, przełajów szczególnie, bo to najbardziej naturalna forma aktywności sportowej. W grach zespołowych często następuje selekcja i do rywalizacji przystępuje wąska grupa najbardziej uzdolnionych ruchowo uczniów. Tu kryteria nie są tak ostre, a przecież SZS stawia przede wszystkim na masowość.
Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych: rocznik 2008 i młodsi: Maria Denbińska (SP2 Iława) i Kacper Pyczkowski (SP 1 Pisz), rocznik 2006/07: Patrycja Jeznach (SP Kurzętnik) i Miłosz Kosakowski (SP 1 Pisz) rocznik 2004: Julia Twardowska (SP 30 Olsztyn) i Jakub Szczepański (SP Rudzienice), rocznik 2003: Anna Dziekańska (SP 5 Gołdap) i Marcin Miłkowski (SP Lipowiec), rocznik 2002: Agata Kozłowska (ZS Nowe Miasto Lunawskie) i Adam Ochnik (Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych Pasłęk), rocznik 1000/2000: Zuzanna Kozon (Zespół szkół nr 2 Szczytno) i Szymon Kogut (Zespół Szkół Zawodowych Kurzętnik)

Wyniki uczniów szkół Olsztyna

Kategoria – DZIEWCZĘTA , 2008 i młodsze- 600 m
1. Maria Dembińska SP nr 2 - Iława
2. Olga Pietrowicz SP nr 3 - Nidzica
3. Aniela Kędzior SP nr 2- Olsztyn
4. Zuzanna Warajda SP nr 2- Iława
5. Klaudia Fydrych SP nr 1- Nidzica
6. Amelia Jaszczur SP nr 1- Pisz
7. Paulina Malinoś SP nr 2- Olsztyn
8. Paulina Jarmoczyk SP nr 2- Iława
9. Weronika Sobotka SP nr 2- Iława
10. Natalia Litwinowicz SP nr 2 - Olsztyn
11. Anna Miłkowska SP im. Gałczyńskiego - Lipowiec
12. Sandra Chmielińska SP nr 3- Nidzica

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt, ur. 2008 i młodsze oraz 2006 i 2007
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie 33
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie 14
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu 12

Kategoria- CHŁOPCY, 2008 i młodsi, 800 m
1. Kacper Pyczkowski SP nr 1- Pisz
2. Tymoteusz Wszołek SP nr 1- Pisz
3. Piotr Szelugowski SP nr 30 - Olsztyn
4. Filip Nowak SP nr 2- Iława
5. Oskar Kozłowski SP nr 3- Gołdap
6. Franciszek Ciepliński SP nr 2 - Olsztyn
7. Marcel Stalęga SP nr 2 - Kurzętnik
8. Paweł Ławstówski SP nr 30- Olsztyn
9. Jan Rohde SP nr 2- Iława
10. Patryk Balewski SP nr 2- Kurzętnik
11. Seweryn Kuchciński SP - Baranów
12. Stanisław Nadolski SP nr 2 – Iława

Klasyfikacja drużynowa, chłopcy- 2008 i młodsi, 2006 i 2007
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu 47
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie 24
3. Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie 10
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kurzętniku 8
5. Szkoła Podstawowa w Gołdapi 5
5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie 5

Kategoria- DZIEWCZĘTA , 2004 i młodsze - 1000 m
1. Julia Twardowska SP nr 30 - Olsztyn
2. Otylia Ulińska SP – Brzozie Lubawskie
3. Julia Wawrzywowicz SP- Woźnice
4. Alina Ługiewicz SP - Tylice
5. Lena Kozłowska SP- Kurzętnik
6. Patrycja Bulik SP nr 2 - Iława
7. Kornelia Lembowicz SP nr 2- Iława
8. Klaudia Ostrowska SP nr 2 - Olsztyn
9. Wiktoria Krawiec SP nr 3 - Ostróda
10. Monika Prusińska SP Nr 4 - Ostróda
11. Maja Tańska SP nr 2 - Olsztyn
12. Oliwia Szypulska SP nr 30 – Olsztyn

Klasyfikacja drużynowa – dziewczęta , 2004 i młodsze, 2003 i młodsze
1. Szkoła Podstawowa w Bisztynku 13
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nidzicy 12
2. Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie 12
4. Zespół Szkół- Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie 11
5. Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi 9
5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie 9
5. Szkoła Podstawowa w Jamielniku 9
8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie 8

Kategoria- CHŁOPCY- 2003 i młodsi, 2000 m
1. Marcin Miłkowski SP - Lipowiec
2. Maciej Ochnio SP nr 2 - Olsztyn
3. Marcin Skomski SP nr 2 - Olsztyn
4. Paweł Wojciechowski SP nr 3 - Nidzica
5. Konrad Solis SP we Franciszkowie –Iława
6. Damian Soból SP nr 2 - Olsztyn
6. Jakub Piszczek SP nr 5 - Gołdap
7. Nikodem Groszewski SP – Jamielnik
8. Dominik Jarzyna SP we Franciszkowie – Iława
9. Kacper Moskalik SP - Bisztynek
10. Tymoteusz Konrad SP nr 2 - Olsztyn
11. Kacper Abelski SP - Bisztynek

Klasyfikacja drużynowa – chłopcy 2004 i młodsi, 2003 i młodsi
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie 22
2. Szkoła Podstawowa nr w Iławie 13
3. Szkoła Podstawowa we Franciszkowie – Iława 9
3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy 9
3. Szkoła Podstawowa w Lipowcu 9
3. Szkoła Podstawowa w Rudzienicach 9

Klasyfikacja drużynowa dziewczęta, 2002 i młodsze, 1999- 2000
1. Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie 30
2. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy 17
3. Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie 16
4. Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie 13
4. Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim 13
6. Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku 10
7. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy 9
8. Zespół Szkół Ekonomiczno- Handlowych w Olsztynie 5
 
źródło: Wama-Sport

Dodany: 09-04-2019 przez:


    Komentarze [0]
Brak komentarzy
    Dodaj komentarz
Autor komentarza
Adres mailowy autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. „Juvenia” nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Przekaż Juvenii
Wyszukiwarka
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
Najnowsze filmy
Ostatnio komentowane
Finansuje nas
Są z nami
Copyright by Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” w Olsztynie
Tworzymy utalentowanej sportowo młodzieży możliwości osiągania mistrzostwa sportowego.     |     Rozwijamy zainteresowania sportowe młodzieży szkolnej.     |     Promujemy wśród dzieci i młodzieży szkół Olsztyna zdrowy styl życia.     |     Działamy na rzecz wyrównywania szans i warunków uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej.     |     Witamy na stronie internetowej Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „Juvenia”     |