header

Godzin wychowania fizycznego w szkołach jest:
za mało
za dużo
w sam raz
Patronat medialny
WAMA-SPORT » Wama-Sport Gazeta On-Line Olsztyn24 » Olsztyn24 Gazeta Olsztyńska » Gazeta Olsztyńska Sport wm.pl » Sport
Aktualności:
FINAŁ OGÓLNOPOLSKI CZWARTKÓW LA – ŁÓDŹ 2019
| Więcej zdjęć »

NARZEKAĆ NIE MOŻEMY

Od soboty do niedzieli, 15-16 czerwca w Łodzi odbywał się XXV Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” Startowała młodzież roczników 2006/2008, która wcześniej rywalizowała w swoich rejonach, rozsianych we wszystkich województwach. Reprezentanci Warmii i Mazur spisali się doskonale zdobywając we wspomnianych grupach wiekowych 10 medali: 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale.
Olsztyńska, dość skromna ekipa, licząca 24 zawodniczki i zawodników spisała się na miarę swoich możliwości.

Trzeba pamiętać, że przygotowania do występu w Łodzi poprzez cały cykl jesienno-wiosennych zawodów odbywały się na obiekcie, który nie spełniał wszystkich wymogów stadionu lekkoatletycznego.
Srebrny krążek wywalczył sprinter z Olsztyna Aleks Kryński.

O medale w finałach jeszcze walczyło 9 naszych reprezentantów

Podajemy wyniki reprezentantów szkół Olsztyna

FINAŁY

60 m chłopcy rocznik 2007
1. WIŚNIEWSKI IGNACY WARSZAWA 7,73
2. KRYŃSKI ALEKS OLSZTYN 8,32 - SP 18
          
60 m dziewczęta rocznik 2007 
1. STANISZEWSKA NADIA POZNAŃ 8,42

8 KSIĄŻEK AMELIA OLSZTYN 8,92 - SP 2

300 metrów – rocznik 2007
1. Kacper GOWGIEL – Jarocin – 43,17
6. Marcin Bieńkowski – Olsztyn – 45,30 - SP 2

600 metrów – 2008
1. Oksana Pestka – Słupsk – 1:49.43
17. Paulina Malinos – Olsztyn – 2:02.60 - SP 2

600 metrów – 2007
1. Lena Pajęcka – Wrocław – 1:43.21
6. Nikola Jeleniewicz – Olsztyn – 1:49.35 - SP 25

600 metrów – 2006
1. Kornelia Butryn – Stalowa Wola – 1:39.80
11. Amelia Borko – Olsztyn – 1:49.89 - SP 2

1000 metrów – 2008
1. Jakub Protasewicz – Szmotuły – 3:15.59
10. Piotr Szelugowski – Olsztyn – 3:29.58 - SP 30

1000 metrów – 2007
1. Kamil Nowak – Gdańsk – 3:09.36
13. Wojciech Dzida – Olsztyn – 3:24.23 - SP 18
22. Adam Wojdyło – Olsztyn – 3:31.37 - SP 2

1000 metrów – 2006
1. Kacper Uliński – Zgierz – 2:50.30
19. Michał Skowronek – Olsztyn – 3:17.76 - SP 2

Pozostałe wyniki

polfinaly.pdf

ebiegowe.pdf

etechniczne.pdf

źródło: Wa-Ma Sport, własne

fot. Z. Stefaniuk

Dodany: 22-06-2019 przez:


    Komentarze [0]
Brak komentarzy
    Dodaj komentarz
Autor komentarza
Adres mailowy autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. „Juvenia” nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Przekaż Juvenii
Wyszukiwarka
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
Najnowsze filmy
Ostatnio komentowane
Finansuje nas
Są z nami
Copyright by Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” w Olsztynie
Tworzymy utalentowanej sportowo młodzieży możliwości osiągania mistrzostwa sportowego.     |     Rozwijamy zainteresowania sportowe młodzieży szkolnej.     |     Promujemy wśród dzieci i młodzieży szkół Olsztyna zdrowy styl życia.     |     Działamy na rzecz wyrównywania szans i warunków uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej.     |     Witamy na stronie internetowej Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „Juvenia”     |