header

Godzin wychowania fizycznego w szkołach jest:
za mało
za dużo
w sam raz
Patronat medialny
WAMA-SPORT » Wama-Sport Gazeta On-Line Olsztyn24 » Olsztyn24 Gazeta Olsztyńska » Gazeta Olsztyńska Sport wm.pl » Sport
Aktualności:
MISTRZOSTWA OLSZTYNA SZS W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
| Więcej zdjęć »

WSZYSCY ZASŁUŻYLI NA POCHWAŁĘ

Zielone tereny obok pływalni przy ul. Głowackiego były areną mocno obsadzonych mistrzostw Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych  w roku szkolnym 2019/20.

Mistrzostwa zostały podzielone na Igrzyska Dzieci, w których udział brały dzieci z rocznika 2007 i młodsze oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których startowały dwa roczniki uczestników 2005 i 2006.
W pierwszej kategorii w grupie dziewcząt zwyciężyła SP nr 2, natomiast w grupie chłopców SP nr 18. W kolejnej kategorii w rywalizacji dziewcząt również najlepszy wynik zdobyła drużyna SP nr 2, najlepsi chłopcy byli reprezentantami SP nr 7.

Na zakończenie mistrzostw odbyła się Licealiada, podczas której po zwycięstwo w grupie dziewcząt sięgnęło II LO, w grupie chłopców zwyciężyło VI LO.

W imprezie wzięło udział 404 uczniów z 17 olsztyńskich szkół.

Szkoły podstawowe nr: 2, 3, 7, 9 ,13, 15, 18, 25, 30 i NSP-5

Szkoły ponadpodstawowe: ZSB, ZSE, I LO, II LO, IV LO, V LO, VI LO

Wyniki:

IGRZYSKA DZIECI

Dziewczęta (10x600 m)
1. Szkoła Podstawowa 2
2. Szkoła Podstawowa 9
3. Szkoła Podstawowa 7
4. Szkoła Podstawowa 18
5. Szkoła Podstawowa 3
6. Szkoła Podstawowa 30
7. Szkoła Podstawowa 5
8. Szkoła Podstawowa 13 (PK)

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt SP 2: Pola Falencka, Weronika Sasin, Paulina Malinoś, Amelia Książek, Aleksandra Gulmantowicz, Aniela Kędzior, Amelka Kubicka, Natalia Litwinowicz, Aleksandra Kapela, Julia Wachuła, Zuzanna Żywicka,
Opiekunem sztafety była Beata Adamowicz.
 
Chłopcy (10x600 m)

1. Szkoła Podstawowa 18
2. Szkoła Podstawowa 2
3. Szkoła Podstawowa 30
4. Szkoła Podstawowa 7
5. Szkoła Podstawowa 15
6. Szkoła Podstawowa 9
7. Szkoła Podstawowa 3
8. Szkoła Podstawowa 25
9. Szkoła Podstawowa 13
10. NSP-5

Skład zwycięskiej sztafety chłopców SP 18: Oskar Markiewicz, Damian Orzechowski, Miłosz Rybaczek, Filip Kawecki, Bartosz Pieczyński, Szymon Głowacki, Miłosz Dargiewicz, Piotr Niedzielski, Adam Gaworski, Gabriel Zembrzuski, Filip Kaniewski, Wojciech Dzida

Opiekunem sztafety była Agnieszka Chrzanowska.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dziewczęta (6x600 m)

1. Szkoła Podstawowa 2
2. Szkoła Podstawowa 7
3. Szkoła Podstawowa 18
4. Szkoła Podstawowa 9
5. Szkoła Podstawowa 30
6. Szkoła Podstawowa 15

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt SP 2: Amelia Borko, Michalina Orzechowska, Maja Tońska, Maja Zielńska, Natalia Sokołowska, Zuzanna Targońska, Hanna Sosnowska

Opiekunem sztafety był Paweł Pytlarczyk.

Chłopcy (6x 600 m)

1. Szkoła Podstawowa 7
2. Szkoła Podstawowa 2
3. Szkoła Podstawowa 18
4. Szkoła Podstawowa 15
5. Szkoła Podstawowa 9
6. Szkoła Podstawowa 30

Skład zwycięskiej sztafety chłopców Szkoły Podstawowej 7: Maksymilian Och, Michał Targoński, Krystian Jasiński, Bartosz Kłoszewski, Wiktor Tkacz, Kajetan Ignaczewski, Tymoteusz Wysocki

Opiekunami sztafety byli Anna Grzemska i Andrzej Bartkiewicz

Licealiada:

Dziewczęta (10x 600 m)

1. II LO
2. VI LO
3. IV LO
4. I LO
5. ZSB

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt II LO: Katarzyna Bielakow, Natalia Kuczyńska, Antonina Nowogórska, Małgorzata Głogowska, Zuzanna Sawilska, Magdalena Dąbrowska, Julia Kowalczyk, Martyna Czarnecka, Julia Kubicka, Maja Stawicka, Julia Pętlicka, Emilia Kalbarczyk

Opiekunem sztafety była Renata Borysewicz-Staniszewska.

Chłopcy (10x 800 m)

1. VI LO
2. II LO
3. V LO
4. ZSE
5. IV LO
6. I LO

Skład zwycięskiej sztafety chłopców VI LO: Mateusz Pauliński, Kacper Walendykiewicz, Krystian Tuszyński, Dawid Ostrówko, Adam Zieliński, Damian Olszewski, Marcin Bendyk, Kacper Szumacher, Marcin Mierzejewski, Kacper Grzeszczyk, Julian Michalski, Julian Michałowski, Szymon Dowgiałło

Opiekunem zespołu była Elżbieta Długosz.


Trzy czołowe sztafety w każdej kategorii otrzymały puchary i dyplomy.

 

 

Dodany: 25-09-2019 przez:


    Komentarze [0]
Brak komentarzy
    Dodaj komentarz
Autor komentarza
Adres mailowy autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. „Juvenia” nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Przekaż Juvenii
Wyszukiwarka
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
Najnowsze filmy
Ostatnio komentowane
Finansuje nas
Są z nami
Copyright by Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” w Olsztynie
Tworzymy utalentowanej sportowo młodzieży możliwości osiągania mistrzostwa sportowego.     |     Rozwijamy zainteresowania sportowe młodzieży szkolnej.     |     Promujemy wśród dzieci i młodzieży szkół Olsztyna zdrowy styl życia.     |     Działamy na rzecz wyrównywania szans i warunków uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej.     |     Witamy na stronie internetowej Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „Juvenia”     |